Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności

Ostatnie pożegnanie wieloletniego pracownika naszego Wydziału

Z ogromnym żalem informujemy, że 30 kwietnia 2024 roku zmarł wieloletni pracownik sekcji gospodarczej Wydziału Informatyki, Pan Andrzej Jędrzejczak.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się mszą św. 07.05.2024 o godzinie 10:00 w Kościele pw. św. Krzyża przy ul. Wieniawskiego, skąd nastąpi odprowadzenie Zmarłego do miejsca wiecznego spoczynku na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

r@bbIT’2024 za nami

17 kwietnia 2024 roku na Wydziale Informatyki po raz dziewiąty przedstawiciele firm spotkali się z osobami, które myślą o związaniu swojej przyszłości zawodowej z informatyką. Studenci dopytywali nie tylko o wymagania pracodawców, ale również o profil firm, narzędzia i technologie. To był dzień intensywnego nawiązywania relacji akademicko-biznesowych branży IT – po prostu r@bbIT.

Dwa wykłady w ramach bloku „W świecie AI” zgromadziły pełną salę słuchaczy. Było o tym czy korzystanie z AI to droga do więzienia i o naruszaniu cudzych praw autorskich, a także o tym czy AI będzie chciała zatrudniać programistów.

Studenci szóstego semestru studiów stacjonarnych pochwalili się swoją dotychczasową pracą w ramach inżynierskiego projektu zespołowego. Nie zabrakło również zajęć dla młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Dziękujemy wystawcom i uczestnikom wydarzenia. Do zobaczenia 9 kwietnia 2025 roku.

Informacje o wydarzeniu: https://rabbit.zut.edu.pl/ 

r@bbIT’2024 – zapraszamy na targi pracy branży IT

17 kwietnia 2024 roku w godz. 10.00-14.00 na Wydziale Informatyki ZUT, Żołnierska 52, odbędą się targi pracy branży IT.

Po raz dziewiąty r@bbIT będzie wydarzeniem budującym relacje akademicko-biznesowe branży IT. Zainteresowanych karierą informatyka, zachęcamy do zweryfikowania doniesień medialnych dotyczących warunków pracy i płac. Wystawcy-firmy czekają na osoby, dla których informatyka jest pasją i wiążą z nią swoją przyszłość. Ważnym elementem tegorocznych targów będzie prezentacja prac przygotowanych w ramach inżynierskiego projektu zespołowego przez studentów Wydziału Informatyki. 

Interesująco zapowiadają się szczególnie dwa wystąpienia w ramach bloku W świecie AI: "Czy korzystanie z AI to droga do więzienia? O AI i naruszaniu cudzych praw autorskich słów kilka." oraz "Kto kodem wojuje, od kodu ginie – czy AI będzie chciała zatrudniać programistów?". 

Drodzy Studenci! To przede wszystkim dla Was zaprosiliśmy na Wydział Informatyki największe firmy działające w Szczecinie związane z IT. Wykorzystajcie szansę. Poznajcie pracodawców, ich oczekiwania i zasady rekrutacji. 

Drodzy Uczniowie Szkół Ponadpodstawowych! Zapraszamy do udziału w targach pracy – już teraz sprawdźcie jakie oczekiwania mają pracodawcy, tak żeby właściwie pokierować swoją dalszą edukacją. Przy okazji zapraszamy na stoisko informacyjne Wydziału Informatyki - tu, poza informacjami związanymi z rekrutacją na studia, dowiecie się czego uczymy (a uczymy wielu przydatnych rzeczy 🙂). Dodatkowo zapraszamy Was na zajęcia przygotowane przez pracowników WI. 

Szczegółowy program wydarzenia: rabbit.zut.edu.pl

https://www.facebook.com/rabbIT.WIZUT 

Konferencja na temat nowoczesnych technologii, sztucznej inteligencji i biznesu

W środę, 20 marca przekroczyliśmy granice naszego województwa i uczestniczyliśmy we wspaniałym wydarzeniu Gorzów Future Leaders Expo! Było to forum stworzone z myślą o młodych ludziach, którzy chcą kształtować swoją przyszłość i stać się liderami jutra. Wydarzenie podzielono na 3 panele prelekcyjne oraz strefę expo wystawców. Tematyka dyskusji poruszała zagadnienia związane z branżą technologiczną, biznesową i edukacyjną.

Wśród prelegentów w panelu pt. "Jak bronić się przed sztucznie wygenerowaną dezinformacją w sieci" znalazł się pracownik naszego Wydziału - mgr. inż Łukasz Cierocki, asystent w Katedrze Inżynierii Oprogramowania i Cyberbezpieczeństwa Wydziału Informatyki ZUT, prelegent na konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowymi oraz specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i dezinformacji. Uczestniczył w dynamicznej dyskusji, podczas której błyskotliwie i profesjonalnie argumentował konieczność dbania o bezpieczeństwo w sieci, wymienił poglądy na temat dezinformacji i fake newsów oraz roli narzędzi sztucznej inteligencji wykorzystywanych do generowania nieprawdziwych treści.

Stoisko Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, obfitowało w ciekawe sprzęty i nowinki technologiczne. Zaprezentowaliśmy potencjał naszej Uczelni jako miejsca gdzie badamy i wytwarzamy najnowsze technologie! Wydział Informatyki reprezentowało SKN WIWAV obok reprezentantów Wydziału Elektrycznego i Wydziału Inżynierii Mechanicznej i mechatroniki.

Czekamy na kolejną edycję i gratulujemy wspaniałej imprezy na najwyższym poziomie!!!