OPUS 28 LAP/Weave na projekty badawcze. Konkurs ten otwiera możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych prowadzonych we współpracy międzynarodowej dwustronnej lub trójstronnej w ramach programu Weave, a także przedsięwzięć realizowanych przy wykorzystaniu przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych. Konkurs przeznaczony jest dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej.
Więcej informacji: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus28
SONATA 20, przeznaczony dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów obejmujących badania podstawowe, trwających 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy.
Więcej informacji: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/sonata20
Nabór wniosków w systemie OSF trwa do 16 grudnia 2024 r. do godziny 16:00.
International Multilateral Partnerships for Resilient Education and Science System in Ukraine (IMPRESS-U) na projekty badawcze, organizowany we współpracy wielostronnej w ramach programu IMPRESS-U, w oparciu o procedurę agencji wiodącej (Lead Agency Procedure, LAP), w którym agencją wiodącą, odpowiedzialną za ocenę merytoryczną wniosków jest National Science Foundation (NSF).
Cele programu IMPRESS-U to:
- wspieranie wybitnych badań naukowych i technicznych oraz edukacji i innowacji poprzez współpracę międzynarodową,
- promowanie i stymulowanie integracji ukraińskich naukowców z globalnym środowiskiem naukowym.
Konkurs IMPRESS-U skierowany jest do zespołów badawczych z Polski, które z zespołami badawczymi z Ukrainy i Stanów Zjednoczonych (opcjonalnie również z Litwy, Łotwy i/lub Estonii) zaplanują realizację badań w ramach wspólnego projektu.
Nabór wniosków w agencji wiodącej prowadzony jest w okresie od 2 sierpnia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r.
Więcej informacji: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/impress-u