Aktualności studenckie
- Ewa Lisaj
ZiUTek, czyli sportowe otrzęsiny dla studentów pierwszego roku za nami! Początek roku akademickiego to czas pierwszych wyzwań… a wśród nich także tych sportowych! 13 listopada 2024 r. w hali przy ulicy Tenisowej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie odbyły się Sportowe Otrzęsiny. Walka pierwszych roczników studiów stacjonarnych rozgrywała się w 10 – cio osobowych drużynach 11 Wydziałów w 11 konkurencjach. Po raz kolejny najmłodsi studenci naszego Wydziału stworzyli wspaniałą drużynę gotową na największe sportowe wyzwania! Walczyli bez wytchnienia dopingując się wzajemnie w drodze do sukcesu. W tym roku reprezentacja naszego Wydziału to drużyna niestrudzonych mężczyzn, walczących do ostatniej kropli potu! Dziewczyny - w przyszłym roku nie może Was zabraknąć!!!
Imprezę zorganizowali pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu ZUT oraz KU AZS ZUT.
Gratulujemy sportowego ducha!
- Ewa Lisaj
Drodzy Studenci!
W imieniu Parlamentu Samorządu Studenckiego ZUT, Akademickiego Biura Karier ZUT w Szczecinie oraz Fundacji na rzecz Rozwoju ZUT w Szczecinie zapraszamy wszystkich studentów na wyjątkowe muzyczne wydarzenie - Ogólnouczelniany Konkurs Piosenki Wszelakiej "Każdy Student Śpiewać Może"!
Start imprezy: 2 grudnia 2024r. o godzinie 18:00, w Nowej Dekadencji - Szczecińskim Centrum Kultury
Wstęp wolny!
Informacje dla uczestników z regulaminem i szczegółami konkursu dostępne na stronie: www.konkurspiosenki.zut.edu.pl
Wyślij wypełnioną kartę uczestnika na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przygotuj dwie dowolne piosenki (z podkładem, akompaniamentem lub a cappella – solo lub z zespołem).
Przyjdź na próbę 2 grudnia o godz. 16:00
Nie musisz być profesjonalistą – liczy się dobra zabawa i odwaga!
Dla uczestników przewidziano nagrody:
I miejsce: 1000 zł
II miejsce: 600 zł
III miejsce: 400 zł
Dla publiczności: nagroda niespodzianka!
Dodatkowo - laureat głównej nagrody nagra swój utwór w profesjonalnym studio na Wydziale Elektryczny ZUT w Szczecinie!
Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników ZUT do kibicowania oraz wspólnego świętowania muzyki. Liczymy na reprezentację wszystkich wydziałów!
Patron: prof. Arkadiusz Telesiński, Prorektor ds. Studenckich
Partnerzy: Nowa Dekadencja - Szczecińskie Centrum Kultury, Szczecińska Agencja Artystyczna
Sponsorzy: Fabryka Wody, CTF Szczecin, SkiPark Szczecin, WT PRINT Tomasz Walburg
Partner medialny: Radio ESKA
Dołącz do muzycznej przygody!
- Ewa Lisaj
Zachęcamy do udziału w wydarzeniu poświęconym cyberbezpieczeństwu, które odbędzie się w dniach 3 i 4 grudnia 2024 r. w Krakowie! AGH Cyber Kampus to unikatowe wydarzenie organizowane między innymi przez Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland. Inicjatywa skierowana jest do osób dopiero rozpoczynających przygodę z cyberbezpieczeństwem (studentów, uczniów szkół średnich, pasjonatów), ale także wszystkich, którzy już są na bardziej zaawansowanym etapie zgłębiania tajników świata cyber.
Więcej informacji oraz formularz rejestracji dostępne na stronie organizatora: https://cybermadeinpoland.pl/agh_cyber_kampus/
- Ewa Lisaj
Zapraszamy do udziału w e-learningowych szkoleniach w ramach projektu Akademia_CYBER.MIL, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie znalazł się w gronie 16 uczelni w Polsce, zakwalifikowanych do udziału w projekcie w roku akademickim 2024/2025. Udział w szkoleniach to wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy i zdobycia nowego doświadczenia z obszaru cyberbezpieczeństwa. Każdy z kursów zakończony będzie testem wiedzy. Po uzyskaniu poprawnego wyniku, po każdym z kursów będzie możliwość wygenerowania zaświadczenie o jego ukończeniu.
Projekt skierowany jest do studentów posiadających obywatelstwo polskie
Na zakończenie projektu, w dniu 3 marca 2025r. zorganizowane zostaną ogólnopolskie zawody Capture The Flag – szczegóły w regulaminie projektu poniżej.
W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie 4 kursów w szacowanych terminach:
- Akademia bezpieczeństwa: listopad 2024r.
- Bezpieczeństwo systemy Windows: grudzień 2024r.
- Bezpieczeństwo systemu Linux: styczeń 2025r.
- Ekspert bezpieczeństwa OSSTMM: luty 2025r.
Dokładną datę kursu podamy w późniejszym terminie - o realizacji kursu zdecyduje liczba zgłoszeń.
Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z regulaminem, a następnie wypełnienie formularza deklaracji uczestnictwa. UWAGA! Można wybrać kilka szkoleń prowadzanych w ramach projektu Akademia_CYBER.MIL
Termin zapisów na szkolenia upływa 23.10.2024/23:59
Koordynatorem Projektu Akademia_CYBER.MIL na Wydziale Informatyki jest dr hab. inż. Imed El-Fray, prof. ZUT
Link do formularza deklaracji uczestnictwa w szkoleniach: https://forms.office.com/e/LPuzf69siG
Akademia CYBER.MIL regulamin [664.1K]
- Ewa Lisaj
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Huawei wszystkich studentów zajmujących się inżynierią, matematyką, informatyką lub innymi pokrewnymi dziedzinami, także absolwentów studiów inżynierskich, magisterskich lub doktorantów oraz osoby zarejestrowane w instytucji szkolnictwa wyższego w krajach wymienionych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Pragniemy zainteresować Was, niekoniecznie algorytmików, – wyzwaniem z obszaru uczenia maszynowego w ramach konkursu organizowanego przez Huawei, firmę mocno wspierającą światowe i lokalne zawody w programowaniu zespołowym. Tegoroczny konkurs, rozgrywany ramach ogólnoświatowej Huawei Tech Arena, jest poświęcony tematyce „Approximate Nearest Neighbor Search”.
Rejestracja i więcej o konkursie Huawei można znaleźć na stronie: https://techarena-poland.hackathon.com
Zapraszamy! Podejmijcie wyzwanie!
techarena [265.9K]